Turystyka CT LGD - Wałcz -Wrzosy rowerowy niebieski
close
Strona korzysta z cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.
Dostępne pliki gpx:
ślad GPS Gajewo-Drawsko | ślad GPS Stare Osieczno-Łokacz | ślad GPS Ujście -Gajewo | ślad GPS Miała I |
(Pliki *.gpx pobrano: 92709 razy)


POLECAMY profil:


Wałcz -Wrzosy rowerowy niebieski

Szlak niebieski Wałcz-Wrzosy.

Długi szlak wiodący przez lasy, leśnymi drogami. Można go nazwać szlakiem kolejowym ,ponieważ prowadzi w większości wzdłuż dawnej linii kolejowej z Wałcza do Płytnicy. Na trasie spotykać będziemy liczne ślady tej linii kolejowej – mosty ,wiadukty, ślady stacji kolejowych i ramp. Przy odrobinie wyobraźni można się poczuć jakbyśmy jechali pociągiem…

Przekroczymy też trzy pomorskie rzeki –latem służace jako trasy kajakowe : Dobrzycę http://www.everytrail.com/view_trip.php?trip_id=2259472, Piławę http://www.everytrail.com/view_trip.php?trip_id=2483338  i Rurzycęhttp://www.everytrail.com/view_trip.php?trip_id=2289489  .

Z Wałcza wyruszamy ulicą Bydgoską w kierunku Piły, potem skręcamy w lewo w polną drogę. Dojeżdżamy do lasu okrążając Wałcz od wschodu i osiągamy dawną linię kolejową. Jedzie się po niej bardzo dobrze ,jest wykorzystywana jako droga. Przy wjeździe do Ostrowca skręcamy w prawo w kierunku mostku na Dobrzycy; nim pokonujemy rzekę i w lewo aby ponownie spotkać dawną linię kolejową. Przed mostem kolejowym skręcamy w prawo , do miejsca gdzie dochodzi szlak łącznikowy z siedziby nadleśnictwa do szosy krajowej. Przy kolejnym znaku skręcamy w prawo. Po drodze liczne mosty kolejowe, niektóre bardzo ładne. Szlak odchodzi od linii kolejowej ,my polecamy mały wypad w bok do dwóch kolejnych mostów. Po przekroczeniu szosy do Czechynia z prawej widoki na meandrującą Dobrzycę. Znowu odbijamy od dawnego torowiska. Ponownie wjeżdżamy na nie przed mostem w Zabrodziu. W dole rzeka Piława i oryginalny jaz . Za mostem w prawo odchodzi droga do Zabrodzia, my pod mostem prosto. Kolejne mosty i rzeka Rurzyca –rezerwat przyrody. Przy stacji PKP Płytnica węzeł szlaków –my jedziemy w lewo do Wrzosów. Szeroka ubita droga dla sprzętu leśnego. Koniec szlaku przy węźle Wrzosy.

wstecz