Turystyka CT LGD - Czarny Piła-Wiesiółka
close
Strona korzysta z cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.
Dostępne pliki gpx:
ślad GPS Gajewo-Drawsko | ślad GPS Stare Osieczno-Łokacz | ślad GPS Ujście -Gajewo | ślad GPS Miała I |
(Pliki *.gpx pobrano: 233870 razy)


POLECAMY profil:






Czarny Piła-Wiesiółka

Szlak pieszy czarny Piła-Wiesiółka
 
Ciekawy urozmaicony krajobrazowo szlak.Do przebycia na rowerze ,z miejscowymi odcinkami gdzie trzeba będzie przedzierać się przez gęste zarośla.Początek na węźle szlaków przed rezerwatem Kużnik. Wąską ścieżką pod górę a następnie skręcamy w prawo aby obejść jezioro .Za jeziorem leśna drogą po betonowych płytach ,potem skręcamy w prawo -szlak wiedzie równolegle do drogi krajowej.nr 10. Przecinamy drogę nr 11 i docieramy do drogi wzdłuż Gwdy. Jedziemy w prawo do Baru Bieszczadzkiego i przekraczamy mostem rzekę Gwdę.Za mostem po sforsowaniu metalowej barierki schodzimy stromo w dól ku rzece. Szlak początkowo wiedzie wzdłuż Gwdy - ładne widoki,by wspiąć się na leśną drogę idącą górną krawędzią skarpy nadbrzeżnej.Mijamy rosyjskie okopy z czasów II wojny ,przekraczamy niemiecki rów przeciwczołgowy (mocno już zasypany) i ponownie stromo schodzimy w dół ku rzece.Po skręcie w prawo wspinamy się do góry i okrążając miejsce gdzie stała do niedawna leśniczówka jesteśmy na cmentarzu leśników. W jego okolicy piękne stare lipy. Wjeżdżając do Dobrzycy przekraczamy mostek na rzece Głomii. We wsi początkowo w stronę Piły a następnie szosą do Starej Łubianki.Na cmentarzu stare krzyże żeliwne.Za Dobrzycą ładne widoki na pagórki -dawna krawędź doliny rzecznej. Mijamy stawy rybne Czaplno -tu skrzyżowanie ze szlakiem niebieskim pieszym i rowerowym.
W Starej Łubiance za cmentarzem w prawo i przejazdem pod drogą krajową nr 10.Po dotarciu do szosy zawracamy w stronę wsi a następnie w prawo do dawnej placówki wojskowej -obecnie na sprzedaż.Droga wiedzie po betonowych płytach. Za obiektem droga jest zarośnięta i często zalana wodą.Tutaj rower trzeba prowadzić.dochodzimy do lasu i tutaj cały czas prosto w dól ładnej doliny skąd wypływa rzeczka Ruda- zasilająca jeziora w Kuźniku.Tutaj najbardziej ekstremalny odcinek trasy - gęste zarośla ,wąskie ścieżki.Po prawej w dole mały zbiornik wodny ,nieco dalej większy.Wjeżdżamy na leśną drogę i koło Jeziora Rakowego skręcamy w lewo pod górę.Głębokim wąwozem na szczyt Bukowej Góry ,tutaj robimy pętlę podziwiając płaski nieporośnięty wierzchołek góry.W brzozowych lasku trzeba uważać bo znaki są niewidoczne, skręcamy w prawo i docieramy do szosy koło ruin zabudowań.Na skraju lasu po prawej ładnie zagospodarowany teren po lewej zakład hodowlany. w dole we wsi widoczny pałac. Na skrzyżowaniu kończy się nasz szlak

wstecz