Turystyka CT LGD - R 1 A Gontyniec
close
Strona korzysta z cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.
Dostępne pliki gpx:
ślad GPS Gajewo-Drawsko | ślad GPS Stare Osieczno-Łokacz | ślad GPS Ujście -Gajewo | ślad GPS Miała I |
(Pliki *.gpx pobrano: 112917 razy)


POLECAMY profil:


R 1 A Gontyniec

Początek schronisko "Gontyniec". Ulicami miasta w kierunku Piły,dalej drogą 11 do Oleśnicy.Drogą pomiędzy stawami przez Trojankę i Papiernię do szosy Chodzież -Czarnków.Potem na południe w kierunku leśniczówki Jacewko do leśniczówki Karczewnik ,ulicą Leśną do Chodzieży.

W terenie nie odnajdziemy punktu startowego szlaku ,trzeba uwierzyć twórcom szlaku,że tak jest.Ruszamy ścieżką wzdłuż szosy na Poznań. Mijamy po lewej cmentarz i kaplicę.Do końca miasta jedziemy chodnikiem, by potem niestety zjechać na ruchliwa krajową 11-tkę. Na skrzyżowaniu szlak odchodzi razem z drogą na Czarnków, by po chwili skręcić na oleśnicę.(My niestety pojechaliśmy prosto, dopiero skręcając na granicy lasu w drogę do oleśnicy.)tutaj pojawiają się pierwsze znaki szlaku.Jedziemy prosto do rozwidlenia dóg - w nasza trasa wiedzie w prawo na Trojankę. Kończy sie asfalt.Malowniczą drogą ( stare drzewa) do osady Trojanka. Przed stawem skęcamy w lewo.Droga, czasem wąska wiedzie brzegiem stawu.Aż do lasu może być błotniście.Dojeżdzamy do Papierni -miejsca gdzie przed laty była osada.Pozostałości starej drogi -liczne pomnikowych rozmiarów drzewa, malowniczy staw.Droga wspina się teraz pod górę - serpentyny jak w Beskidach.

Drogą przez las przecinamy szosę do Czarnkowa i dalej prosto już asfaltem o bardzo dobrej nawierzchni mijamy po lewej szczyt Gontyńca (191 m.n.p.m.). Widoki prawie podgórskie -dalekie panoramy i wzniesienia na ich końcu.Ten odcinek trasy to sama przyjemnośc -ale uwaga! trzeba ostro hamować !! Przez długi czas zjeżdzamy do Chodzieży. Na końcu zjazdu leśniczówka Karczewnik.Skręcamy w prawo w leśną drogę i dojeżdzamy do asfaltu.Brzegiem J. Karczewnik wracamy do Chodzieży.

Trasa łatwa malownicza, znakowanie -zwłaszcza w mieście niedostateczne.

Na trasie Zajazd Straszny dwór ,Zajazd oleśnica, sklepy w Oleśnicy ( trzeba zjechać do wsi)

wstecz