Turystyka CT LGD - Tarnówczyn
close
Strona korzysta z cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.
Dostępne pliki gpx:
ślad GPS Gajewo-Drawsko | ślad GPS Stare Osieczno-Łokacz | ślad GPS Ujście -Gajewo | ślad GPS Miała I |
(Pliki *.gpx pobrano: 92708 razy)


POLECAMY profil:


Tarnówczyn

TARNÓWCZYN to wieś położona w odległości ok. 4 km na północny – zachód od Krajenki. Ludność zaczęła napływać w te okolice po 1845 roku. Wcześniej okolice te były porośnięte gęstymi lasami. Po tym roku lasy były sukcesywnie karczowane a grunty po nich zostały rolniczo zagospodarowane. Wieś pierwotnie nazywała się Tarnowskim Lasem. W latach sześćdziesiątych ubiegłego stulecia nazwę zmieniono na Tarnówczyn. Wieś jest niewielka. Ma jedynie 42 mieszkańców. Są to potomkowie rodzin przybyłych z różnych stron Polski: poznańskiego, konińskiego, krakowskiego, kieleckiego. 
Z 10 gospodarstw największe – osiemdziesięciohektarowe należy do Józefa Kaźmierczaka, który specjalizuje się w hodowli bydła.  W 2005 roku otrzymał za swój wkład w rozwój rolnictwa tytuł „Człowieka roku” w powiecie złotowskim. Również pozostałe gospodarstwa rozbudowują się inwestując w nowe chlewnie i maszyny. Okolice te są również odwiedzane przez myśliwych dewizowych, którzy polują w obwodach łowieckich koła łowieckiego „Knieja”.

 

wstecz