Turystyka CT LGD - R 3 Mielimąka
close
Strona korzysta z cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.
Dostępne pliki gpx:
ślad GPS Gajewo-Drawsko | ślad GPS Stare Osieczno-Łokacz | ślad GPS Ujście -Gajewo | ślad GPS Miała I |
(Pliki *.gpx pobrano: 112917 razy)


POLECAMY profil:


R 3 Mielimąka

Początek szlaku przy miejsko Gminnym Ośrodku Kultury.biegnie z Margonina koło leśniczówki Margonin , koło szkółki lesnej,osady Marcinek do zbiornika wodnego Mielimaka idalej przez Konstantynowo,Słomki do Pietronek i Studziec.

Drogą leśną przez Klotyldzin do szosy Sypniewo-Margonin ;powrót droga Chodzież -Margonin.

Próżno w terenie szukać znaków początku szlaku.Wyruszmy spod Domu kultury jak chcą autorzy szlaku i jedźmy dalej w stronę Krajenki drogą 190. Trzymajac sie lewej strony odbijamy w uliće w lewo do leśniczówki młynary. Zjeżdzamy ostro w dół przejeżdzając mostkiem rzekę Margoninkę, która będzie nam towarzyszyła przez dłuższy czas.Mijamy leśniczówkę i po krótkim odcinku szkółkę leśną po lewej.Z prawej strony płynie raz bliżej ,raz dalej rzeka.Warto zatrzymać się w którymś z miejsc i podejśc do niej - są tu piękne widoki jak np. koo osady Marcinek.

Mijając Weśrednik warto skręcić w lewo do Zalewu Mielimaka - utworzonego na rzece.Zalew robi wrażenie.

wracamy do naszego szlaku i już drogą gruntową jedziemy przez Konstantynowo aż zacznie sie znów asfalt i przez Rudki wjeżdzamy do Pietronek. Tutaj warto zobaczyczaytkowe pałac z parkiem. Z Pietronek asfaltem ą przez Adolfowa i Studźce wracamy do miasta.W studźcach zaczyna się ścieżka rowerowa całkiem wygodna.Na wysokości Jeziora Margonińskiego przekraczamy Margoninkę.Tym samy zrobiliśmy pętlę ,która pozwoliła nam na poznanie ciekawych terenów wzdłuż rzeki i pięknych krajobrazów (widoki na dolinę Noteci).

Trasa miejscami oznakowana niedostatecznie,często trzeba jechać na tzw. nosa. Nas zawiódł i nadłozyliśmy drogi zamiast kierować się przed Jeziorem Słomka zrobilismy objazd. Na trasie możliwości zakupów w Pietronkach, Adolfowie.

wstecz