Turystyka CT LGD - Żółty Piła-Skrzatusz
close
Strona korzysta z cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.
Dostępne pliki gpx:
ślad GPS Gajewo-Drawsko | ślad GPS Stare Osieczno-Łokacz | ślad GPS Ujście -Gajewo | ślad GPS Miała I |
(Pliki *.gpx pobrano: 90967 razy)


POLECAMY profil:


Żółty Piła-Skrzatusz

Szlak żółty Kuźnik –Skrzatusz .

Ciekawy szlak wiodący przez lasy otaczające Piłę od północy. Prowadzi w większości drogami leśnymi dobrymi dla rowerzystów, kilka odcinków stromo pod górę wąskimi ścieżkami trzeba będzie prowadzić. Początek przy węźle szlaków w Kuźniku. Udajemy się w kierunku Zalewu stromo pod górę a potem wzdłuż jego brzegu leśną ścieżką poprowadzoną na stromym zboczu. Czasem leża na niej przeszkody –drzewa zwalone przez bobry. Stromo schodzimy w kierunku grobli piętrzącej wodę na potrzeby zastawki przed J.Rudnickim. Po obu stronach mamy wodę. Przed wysokim zboczem skręcamy w lewo i dochodzimy do szlaku zielonego. Północnym brzegiem J.Rudnickiego – tutaj ławki i tablice edukacyjne. Szlak niebieski idzie prosto a my drogą w prawo do połączenia ze szlakiem niebieskim. Po prowizorycznym mostku przekraczamy strumyk i stromo pod górę. Przekraczamy szosę z Piły do Wałcza. Droga jest teraz utwardzona, dostępna dla ciężkiego sprzętu leśnego.

Przekraczamy tory kolejowe Piła- Szczecinek, za torami ciekawa dąbrowa, wchodzimy na drogę Piła –Zawada. Kawałek tą drogą po czym skręt w lewo w las. Po obu stronach wysokie zbocza. Łączymy się ze szlakiem niebieskim do Skrzatusza. Na drodze asfaltowej Szydłowo –Zawada szlak ten opuszcza nas, a my dalej prosto przez pola. Dłuższy odcinek śródpolny z ciekawymi widokami na Górę Dąbrowę po lewej. Ponownie wchodzimy w las; wychodząc z lasu polny odcinek i jesteśmy w Skrzatuszu obok sanktuarium.

wstecz