Turystyka CT LGD - Żółty Człopa-Stare Osieczno
close
Strona korzysta z cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.
Dostępne pliki gpx:
ślad GPS Gajewo-Drawsko | ślad GPS Stare Osieczno-Łokacz | ślad GPS Ujście -Gajewo | ślad GPS Miała I |
(Pliki *.gpx pobrano: 90388 razy)


POLECAMY profil:






Żółty Człopa-Stare Osieczno

Szlak pieszy żółty z Człopy do Starego Osieczna początek bierze koło dawnego dworca kolejowego. Tutaj także początek dalekobieżnego szlaku pieszego z Człopy do Nadarzyc o długości 100 km.

 Ulicą kolejową zmierzamy do drogi krajowej 22. Przecinamy ją skręcając w lewo a następnie w prawo i między osiedlem domków jednorodzinnych wjeżdżamy w las. Dużym łukiem skręcamy na południe i omijamy jezioro Kochlin Mały. Dalej dojeżdżamy do brzegu J. Kochlin Duży ciągnącego się wzdłuż drogi krajowej 22.Wzdłuż brzegu jeziora ,przez plażę aż do ostatnich zabudowań wsi Dzwonowo. Przecinamy szeroką drogę leśną i dalej prosto przez las do J. Długie. Po jego przeciwnej stronie leży wieś Dłusko z pięknym pałacem. Trasa wiedzie wzdłuż całego północnego brzegu jeziora.Za jeziorem skręcamy na płn.-zach. Aby ominąć rozległa zatokę J.Szczuczarz. Dojeżdżamy do samotnego zabudowania zw. Jagoda. Dawniej była to leśniczówka Szczuczarz. Przy drodze za zabudowaniem początek szlaku niebieskiego do mostu za Węgornią.Tutaj przebiega też szlak czarny z Przelewic do Załomu. omijajac jeziro kierujemy się na południe i zbliżamy się do rzeki Płocicznej. Szlak biegnie obok ruin zabudowań przy moście na Płocicznej (tutaj odchodzi szlak niebieski) ,a następnie wzdłuż rzeki, w pewnym oddaleniu od niej. Przejściowo przebieg szlaku wspólny ze szlakiem czerwonym.Po połączeniu się Drawy i Płocicznej miejscami widoki na Drawę. Mijamy samotne wybudowanie przy drodze, a następnie wzdłuż płotu hodowli danieli wyjeżdżamy na szosę drogi krajowej 22. Jesteśmy w Starym Osiecznie –przekraczamy Drawę mostem we wsi ,za mostem ciekawy kościół na wzgórzu.Koniec szlaku za wsią ,na skrzyżowaniu drogi do Głuska.

wstecz